Водачът в класирането на Западната конференция на НБА Лос Анджелис

...

ЛА Лейкърс се разправи с Голдън Стейт

Водачът в класирането на Западната конференция на НБА Лос Анджелис Лейкърс победи със 116:86 като посетител последния в подреждането Голдън Стейт Уориърс.

До полувремето играта бе равностойна, само че след 40:17 в третата четвърт "езерняците " взеха неизпълним задатък.

В остсъствието на ЛеБрон Джеймс 23 точки за успеха на гостите вкара Антъни Дейвис, с 18 приключи Кайл Кузма, а Дуайт Хауърд осъществя още 13. За "войните ", които не престават да не могат да разчитат на контузените си водачи Стеф Къри и Клей Томпсън, 23 точки записа новобранецът Ерик Паскал, а 16 вкара Джорда Пуул.

С 34 точки от Тобайъс Харис Филаделфия 76ърс преодоля отсъствието на звездите Джоел Ембийд и Бен Симънс и се наложи със 115:106 над Ню Йорк Никс за 28-мата си домакинска победа през сезона.

Сиксърс, които не престават да бъдат най-силния хазаин в цялата лига от началото на сезона, капитализираха положителната си игра през първото полувреме, довела ги до задатък от 15 точки на почивката.

Ветеранът Ал Хорфорд прибави 15 точки, 7 битки и 9 асистенции за успеха, а гардът Шейк Милтън вкара още 19 точки, включително и всичките си 5 стрелби от тройката.

За гостите от Ню Йорк над всички бе Джулиъс Рандъл с 30 точки и 10 битки, а още 18 точки и 12 асистенции реализира плеймейкърът Елфрид Пейтън.

Литовецът Домантас Сабонис вкара 20 точки и овладя 11 битки за успеха на Индиана Пейсърс със 106:100 като хазаин против Портланд Трейл Блейзърс.

Домантас, който е наследник на легендата на Портланд Арвидас Сабонис, игра единствено осем минути през първото полувреме поради три бързи персонални нарушавания, само че съумя да се защищити от повече проблеми и да реализира 45-ия си "дабъл-дабъл " за сезона.

Силен мач за "пешеходците " направиха и гардовете Малкълм Брогдън и Виктор Оладипо, които се регистрираха със 17 и 15 точки надлежно, а Ти Джей Уорън също вкара 15.

За гостите от Портланд, които не престават да бъдат без контузения си водач Деймиън Лилард, 28 точки означи Си Джей МакКълъм, с 20 приключи Гари Трент-младши, а Хасан Уайтсайд направи "дабъл-дабъл " от 18 точки и 16 битки.

В последния мач от тази нощ Оклахома Сити реализира домашен триумф със 112:108 над Сакраменто Кингс.

Италианецът Данило Галинари бе с съществена заслуга за триумфа като вкара 24 точки. Младият гард Шай Гилджъс-Алекзандър се регистрира с още 20 точки за "гръмотевиците ", до момента в който ветеранът Крис Пол завърши със 17 точки за петата поредна и общо 14-а победа в последните 17 мача. За Сакраменто Харисън Барнс осъществя 21 точки, докаго Хари Жилс остана с 19.

Първенство на Националната баскетболна лига на Съединени американски щати и Канада (НБА), мачове от постоянния сезон:

Филаделфия - Ню Йорк 115:106
Индиана - Портланд 106:100
Оклахома Сити - Сакраменто 112:108
Голдън Стейт - ЛА Лейкърс 86:116

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 42 победи/16 загуби, Бостън 41/17, Филаделфия 37/23
Централна дивизия: Милуоки 50/8, Индиана 35/24, Чикаго 20/39
Югоизточна дивизия: Маями 36/22, Орландо 26/32, Вашингтон 21/36