Виляреал се класира на полуфиналите на Лига Европа. Жълтата подводница

...

Виляреал си намери място сред четирите най-добри в Лига Европа

Виляреал се класира на полуфиналите на Лига Европа. " Жълтата подводница " се наложи с 2:1 вкъщи над Динамо (Загреб). В първия мач испанският отбор записа триумф с 1:0.

За място на финала, Виляреал ще спори с Арсенал. " Артилеристите " победиха Славия (Прага) с безапелационното 4:0 като посетител.
 Арсенал победи Славия (Прага) като посетител с 4:0
Арсенал завладя с лекост крепостта " Прага "

Погром за Славия

Първото попадение стана дело на Алкасер, който засече пас на Самуел Чуквуезе и чукна топката за 1:0. Две минуту преди края на полувремето, Виляреал удвои. Жерард Морено засече отскочила топка за 2:0.
 Манчестър Юнайтед победи Гранада с 2:0
Манчестър Юнайтед си обезпечи конфликт с Рома на полуфиналите

В мач от четвъртфиналите

В 74-ата минута, гостите върнаха едно попадение. Бруно Петкович съумя да промуши топката към Мислав Оршич след безредие в наказателното поле и той я плъзна в долния десен ъгъл, с цел да оформи крайното 2:1.
 Рома и Аякс приключиха наедно 1:1