Виляреал се изкачи на шесто място в Ла Лига, след

...

Виляреал отново не спечели

Виляреал се изкачи на шесто място в Ла Лига, откакто приключи с 1:1 с Атлетик Билбао като посетител. " Жълтата подводница " измести Бетис в класирането, до момента в който баските заеха мястото на Селта и затварят топ 10 в подреждането.

Виляреал поведе в 16-ата минута с гол на Жерард Морено. Той получи топката пред наказателното поле и изпрати мигновено топовен шут в долния ляв ъгъл, който остави Унай Симон беззащитен. Атлетик Билбао обаче изравни минута преди края на постоянното време на първата част, откакто се възползва от безредие в наказателното поле и Алекс Беренгер не сбърка.

Виляреал сътвори още едно положително състояние в 73-ата минута, само че Серхио Асенхо отрази удар с глава на Иняки Уилямс и избави точката за баските.

Това е трето тъждество за Атлетик Билбао в последните четири мача на тима във всички шампионати. Виляреал пък е с пет в последните си шест мача в Ла Лига и няма победа от 8 януари, когато разгроми Селта с 4:0.

Ла Лига 24 кръг, неделя 21 февруари  Атлетик Билбао 1:1краен резулат  Виляреал