Видинската природо-математическа гимназия спечели поредна шампионска купа от държавния спортен

...

Девойките на природо-математическата гимназия във Видин станаха зонални шампионки по волейбол /снимки/

Видинската природо-математическа гимназия завоюва поредна шампионска купа от държавния състезателен календар. Днес в спортна зала „ Фестивална “ девойките на Кристина Георгиева завоюваха първо място на зоната по волейбол при девойките 8-10 клас и станаха четвъртия отбор, който се класира за финалите на Ученически игри 2018 година – рекордно достижение в 46-тата годишна история на гимназията.
Волейболистките на ППМГ "Екзарх Антим I " победиха с 3:0 гейма девойките на ПГ “Д-р Иван Панов “ Берковица.
Зоналната купа извоюваха Мила Илиева – национална състезателка, Мариана Неделкова, Рая Томова, Тея Петрова, Стиляна Асенова, Патрисия Лозанова, Ивона Богомилова, Виктория Петрова, Катрин Станкова, Гергана Димитрова и Кристина Георгиева – лидер на тима.
Финалите по волейбол при девойките 8-10 клас ще се проведат на 7-10 юни 2018 година във Варна. Отборът на видинската природо-математическа гимназия е вицешампион на България от Ученически игри 2017.
Източник: bulnews.bg