Вердер (Бремен) изненада приятно своите фенове. Отборът спечели визитата си

...

Вердер стъписа Германия с първа победа от 18-и януари

Вердер (Бремен) изненада прелестно своите почитатели. Отборът завоюва визитата си на Фрайбург в мач от 27-ия кръг на немското футболно състезание.

Гостите се постановиха с минималното 1:0, като попадението за триумфа им осъществя Леонардо Битенкурт.
 Карл-Хайнц Румениге: Публикуването на заплатите в Байерн може единствено да породи злоба

" Всички знаят, че футболистите изкарват доста пари "

Атаката в 19-ата минута, в която падна голът, бе една от редките за гостите през първото полувреме, макар че те разполагаха с известни свободни пространства в половината на своя противник.

Две минути преди края пък Филип Баргфреде получи червен картон и остави бременци в понижен състав.

В предходния кръг Вердер загуби от Байер (Леверкузен) на " Везерщадион " с 1:4.

Въпреки днешния си триумф, отборът се намира в нежелана обстановка, като остава предпоследен, в зоната със застрашените от изпадане тимове.
 Димитър Бербатов също разяснява най-актуалния немски футболист

" Бих желал да видя Кай Хаверц в Бундеслигата "

" Бременските музиканти " са спечелили единствено един от 12-те си мача на личен терен през този сезон. На всичко от горната страна са позволили 30 гола.

Към това може да се прибави фактът, че футболистите на отбора съумяха да отбележат преди няколко дни, точно против Леверкузен за първи път в последните си шест домашен мача в Бундеслигата.

Успехът им през днешния ден пък бе първи от 18.01, което до известна степен се дължи и на карантината, наложена от ковид пандемията.