Вчера в Спортен комплекс Ялта“ приключи тридневният международен турнир по

...

„Джамбо 2006“ с призови места от турнира „Дунавски стрели“

Вчера в Спортен комплекс „ Ялта “ завърши тридневният интернационален шампионат по пукотевица с лък „ Дунавски стрели “, в който се включиха над 100 участници.

Русенският състезателен клуб „ Джамбо 2006 “, който е и уредник на спортното съревнование, приключи присъединяване си с голям брой трофеи в различните  дисциплини. Турнирът се организира с поддръжката на Община Русе.

„ Дунавски стрели “ включва състезатели от трите възрастови групи – мъже/жени, юноши/девойки и кадети/кадетки. Русенските стрелци от „ Джамбо 2006 “ финишираха с първото място екипен компаунд и олимпийски жанр надлежно за Александър Великов, Овидиу Ахиле и Виктор Петров и Иван Банчев, Иван Йотов и Йордан Джамбазов. В самостоятелния жанр при младежите Тервел Чорбаджийски си потегли със златото, в категория „ кадети “ Преслав Милков сграбчи второто място, а Мирослав Петров взе бронза. Втори в самостоятелен жанр във възрастова група „ мъже “ се класира Иван Банчев.

„ Вземете най-хубавото от себе си и ни покажете за какво този спорт е толкоз значим за града ни “, обърна се към състезателите кметът Пенчо Милков.
Източник: novinata.bg