Вчера Националното събрание гласува с абсолютно мнозинство за вот на

...
Вчера Националното събрание гласува с абсолютно мнозинство за вот на
Коментари Харесай

30-те месеца на Еманюел Макрон: Няма да подам оставка

" Вчера Националното заседание гласоподава с безусловно болшинство за избор на съмнение към държавното управление на Мишел Барние . Приех за сведение неговата оставка. Бих желал да благодаря на Мишел Барние за неговата безрезервност и борбеност. Той и неговите министри се изправиха на крайници, когато толкоз доста други не го направиха ".

Това съобщи френският президент Еманюел Макрон във встъпителните си думи.

Той приказва за първи път обществено след вота на съмнение на държавното управление с министър председател Мишел Барние.

Макрон отбрани водената от сваления министър председател политика , само че и ясно съобщи, че няма да подаде оставка , за което прикани водачът на крайната десница Марин льо Пен.

Френският президент даде обещание, че ще предложи закон, който да не хвърли Франция в рецесия, до момента в който новото държавно управление създаде и одобри бюджет.

Освен това за оставащите му 30 месеца от мандата на президент Макрон даде обещание поддръжка за вложенията, промишлеността и производството във Франция. 

Еманюел Макрон даде обещание " специфичен законопроект " , който ще бъде импортиран в Народното събрание в средата на декември, и още веднъж съобщи, че мандатът му ще завърши " след 30 месеца ".

Той желае да " предприеме дейности, с цел да направи Франция по-силна и по-справедлива страна ".

Той също по този начин повтори желанието си да " вършим нововъведения, да произвеждаме, да влагаме в софтуерен и екологичен преход , да образоваме нашите деца и младежи, да предотвратяваме и лекуваме, да пазиме ".

" Предстоят ни 30 месеца ", сподели той.

Приоритетът на идващия министър-председател " ще бъде бюджетът ", сподели още той.

" До средата на декември в Народното събрание ще бъде импортиран специфичен закон и този краткотраен закон ще подсигурява непрекъснатостта на публичните услуги и живота на страната, както е планувано в нашата Конституция.

Той ще ползва за 2025 година и аз разгадавам на болшинство, с цел да го приемем в Народното събрание ", добави той.

" Трябва да призная, че решението за разформироване на Националното заседание и предварителният избор не беше разбрано ", сподели Макрон.

Той въпреки всичко отбрани решението си да назначи Мишел Барние за министър-председател, " с цел да избере министър-председател, който няма да бъде охулен незабавно откакто бъде назначен ".

" През това лято организирах необятни съвещания, преди всичко, за да се опитам да убедя политическите сили да работят дружно , както се прави в доста от нашите съседи ".

За президента Мишел Барние " в действителност имаше възможност да сплоти допустимо най-широкото болшинство в Асамблеята и Сенат а, от републиканската десница до центъра, през радикалите и самостоятелните и териториални сили ", заключи президентът.

" Никога няма да поема отговорност за дейностите на другите ", увери Макрон и загатна, че счита, че крайната десница и крайната левица са " избрали безредието " пред бъдещето за Франция.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР