Валенсия сензационно изхвърли Аякс от Шампионската лига. Прилепите спечелиха с

...

Валенсия изхвърли Аякс от Шампионската лига

Валенсия сензационно изхвърли Аякс от Шампионската лига. " Прилепите " завоюваха с 1:0 гостуването си в Амстердам и приключиха като победител в група " Н ".

Напред продължава и Челси, който победи Лил с 2:1.

Единственият гол довечера вкара Родриго в 24-ата минута. Тогава нападателят получи отличен пас от Феран Торес и трансферира вратаря Онана.

В 43-ата минута Ван де Беек преодоля вратаря на гостите, само че Гая почисти от голлинията.
 Снимка 456895
Източник:

В 66-ата минута Аякс пропиля най-чистото си състояние, откакто Хаким Зиеш не съумя по най-хубавия метод да насочи топката след подаване на Ван де Беек пред вратата.

В добавеното време на мача Габриел от гостите бе изпъден с пряк червен картон.

Така в крайното класиране Валенсия събра 11 точки. Толкова има и Челси, само че " прилепите " са с по-добри индикатори. Трети остава Аякс с 10 пункта, а Лил е финален.
 Борусия (Дортмунд) взе своето от Славия и се класира за елиминациите в Шампионската лига

" Жълто-черните " надделяха чехите с 2:1