Валенсия и Севиля си размениха повече грубости на терена, отколкото

...

Валенсия и Севиля не се победиха в дербито на кръга в Ла Лига

Валенсия и Севиля си размениха повече грубости на терена, в сравнение с попадения, с цел да разделят точките в дербито на кръга от испанската Примера Дивизион.

Муктар Диакаби си вкара автогол за „ андалусийци “ още в 7 минута на мача, а Гонсало Гуидес съумя да изравни малко преди края на постоянното време.

В добавените минути на първата част се стигна до меле край тъч-линията, в което бяха раздадени редица картони, макар че състезател на „ прилепите “ се престори, че получи удар.

След почивката напрежението се резервира и грубите нарушавания доминираха, като даже в края на мача Хосе Гая трябваше да бъде изпъден с втори жълт картон.

В последна сметка дуелът завърши 1:1, кат по този начин „ прилепите “ навлязоха в серия от 3 следващи мача без триумф, до момента в който „ севилци “ отстъпиха с крачка от битката за купата, оставайки на Реал Мадрид задатък от 4 точки на върха.

Източник: fakti.bg