В зрелищен и интересен сблъсък Монтана победи ЦСКА с 3:2

...

Монтана взе първия мач срещу ЦСКА

В зрелищен и забавен конфликт Монтана победи ЦСКА с 3:2 (27:25, 21:25, 25:15, 22:25, 15:13) гейма в първи полуфинален мач от мъжкото волейболно състезание.
Монтана потегли стремително и с отлична офанзива поведе с 5:0, последва спиране от страна на наставника на "червените " Сашо Попов, който опита да вдъхне убеденост на волейболистите си.

При първата техническа пауза домакините имаха задатък от 3 точки - 8:5. Постепенно "червените " се окопитиха и се върнаха в мача и резултатът стана 10:12.
Монтанци постановиха волята си що се отнася до второто техническо спиране и водеха с 3 точки - 16:13.

След равностойна игра "червените " се пребориха, с цел да изравнят до 20:20, само че с две поредни точки Монтана още веднъж направи разлика от две точки до 22:20. Ивайло Стефанов завоюва 21-ата точка за ЦСКА, застана на сервис, само че точката отиде в домакините - 23:21. С три поредни точки ЦСКА излезе напред в резултата с 24:23, само че Христо Цветанов не съумя да затвори гейма и се стигна до 24:24. Геймът се завърза, само че победител от него излезе тимът на домакините и завоюва с 27:25.

Столичани започнаха чудесно втория гейм и поведоха с 4:0, а при техническата пауза разликата набъбна на 7 точки - 8:1. Доминацията на ЦСКА продължи и преднината набъбна до 12:4. Второто техническо спиране пристигна при задатък на ЦСКА от 16:9. Домакините направиха всичко допустимо да се върнат в гейма и понижиха разликата до 20:23, а играта на "червените " не вървеше. Все отново, в последна сметка ЦСКА затвори гейма с 25:21 след неточност от начален удар на домакините.

В третия гейм двата отбора започнаха равностойно до 5:5, 6:6 и 7:7, а техническото спиране пристигна при 8:7 за Монтана. В тази трета част Монтана се разигра и закономерно втората техническа пауза пристигна при 16:10. Момчетата на Даниел Пеев демонстрираха темперамент в гейма и го затвориха с 25:15.

В четвъртия гейм още веднъж функциите се размениха и "червените " поведоха с 4:0, а техническата пауза пристигна при 8:4 за ЦСКА. Монтанци се върнаха в мача с превъзходна игра и в офанзива, и в отбрана, само че "червените " имаха задатък при втората техническа пауза две точки - 16:14.

Със мощен темперамент, воля и механически умения Монтана изравни до 17:17. Въпреки опитите за спечелването на гейма от страна на домакините, ЦСКА го завоюва и прати мача в тайбрек след 25:22.

В тайбрека Монтана взе задатък от 3:0, само че ЦСКА върна бързо две точки за 2:3. Яни Георгиев направи резултата 4:6, а Христо Цветанов застана на сервис и сполучливо затрудни посрещането на домакините. Така се стигна до 6:6. Постепенно Монтана дръпна с 11:8 след отлична офанзива на Клец. При 11:9 последва противоречиво съдийско решение като беше отсъдена противоречива топка, което не беше признато от управлението на "червените ". От секретарската маса са подали сигнал за неверно разпореждане от страна на ЦСКА, само че такова не е имало. "Червените завоюваха " тази 10-а точка, само че последва решение за противоречива топка и резултатът остана 11:9 в интерес на Монтана.

След спирането, точката беше извоювана от "червените " и резултатът стана 11:10. Наставникът на Монтана Даниел Пеев взе спиране, с цел да успокои играта на момчетата, а наставникът на "червените " Сашо Попов се прибра в съблекалните. В идната офанзива Клец беше спрян от тройна обсада за 11:11.

Иво Стефанов и Христо Цветанов още веднъж стопираха Клец за 12:11 за ЦСКА. Резултатът стигна до 14:13 в интерес на Монтана, а последната точка донесе Клец за 15:13.