В залма Младост в Монтана вицешампионът Монтана 2003 записа категорична

...

Монтана и Шампион 2006 продължават без грешка

В залма " Младост " в Монтана вицешампионът Монтана 2003 записа безапелационна победа над Локомотив (София) със 110:33 (32:12, 29:13, 26:4, 23:4) в среща от женската баскетболна А група. Това е трети триумф за състава, воден от старши треньора Николай Господинов след четири кръга от шампионата, а Локомотив позволи трета загуба.

Баскетболистките на Монтана 2003 преобладаваха през целия дуел, като през второто полувреме разрешиха на противника да осъществя единствено 8 точки. На почивката домакините водеха с 61:25, преди последната част резултатът бе 87:29, а най-голямата разлика доближи 77 точки.

Александра Петрова бе най-резултатна за Монтана 2009 с 29 точки, 13 битки и 2 асистенции, а Моник Рийд оформи „ трипъл-дабъл “ от 19 точки, 10 битки и 11 асистенции за 15:29 минути на терена.

Магдалена Георгиева приключи с 9 точки и 4 битки за гостите от Локомотив.

Трети триумф в женското баскетболно състезание на България реализира и тимът на Шампион 2006 (София), който се оправи с Академик (Пловдив) с 58:48 (20:15, 15:9, 10:10, 13:14) като хазаин. Съставът от Пловдив остава без триумф досега.

Домакините държаха самодейността в дуела и след 20 минути игра имаха преднина от 11 точки – 35:24. След относително равностойна трета четвърт Академик не разреши на Шампион 2006 да се откъсне с по-голяма разлика, само че отборът от София остана водещ при 45:34 преди заключителните 10 минути.

Виктория Иванова способства с 14 точки и 4 асистенции за успеха, а с 10 точки, 3 битки и 5 асистенции се включи Елена Драгоева.

Анастасия Калева се регистрира с 16 точки и 9 битки за пловдивчанки, а по 11 точки вкараха Валентина Горанова и Мила Кръстева.

В идващия пети кръг на 5 ноември Рилски състезател посреща Локомотив София, а Академик Пловдив е хазаин на Монтана 2003. Берое ще гостува на Шампион 2006 в София на 6 ноември.