В заключителен етап навлезе груповата фаза в 20-ото, юбилейно издание

...

В заключителен етап навлезе груповата фаза в турнира по футбол на малки врати в Мездра /снимки/

В финален стадий навлезе груповата фаза в 20-ото, юбилейно издание на шампионата по футбол на дребни порти, проведен от Община Мездра, оповестиха от локалната администрация.
Втора поредна победа в предварителна група „ А “ записа отборът на „ Община Мездра “. След като в сряда победиха „ ЛИВ “ с 3:2, нощес „ общинарите “ се постановиха в оспорван дуел над „ Локо Футбол “ с 2:1 и дадоха сериозна поръчка за класиране на полуфиналите. В воин на мача за групировката на кметската администрация се трансформира Владимир Цеков, шеф на локалния офис на телекомуникационната компания А1, който означи и двете попадения за своя тим.
Младите очаквания на мездренския футбол поведоха в резултата 3 минути след почивката посредством Александър Лазаров. Пет минути по-късно Влади Цеков възвърне равенството с бомбен шут от директен свободен удар в жанр „ Роберто Карлош “, а 4 минути преди последния съдийски сигнал на рефера Румен Каменов още веднъж той извърши тъкмо дузпа, отсъдена за игра с ръка на неприятелски играч в наказателното поле, за крайното 2:1.
Начело в класирането в група „ А “ с по 6 точки са „ Локо Футбол “ (голова разлика 8:2) и „ Община Мездра “ (5:4), следвани от „ Кохонес гранде “ с 3 т. и голово съответствие 1:3 и „ ЛИВ “ без извоювана точка (2:7).
В завладяващата среща от предварителна група „ Б “ „ Неудобните “ и „ Моравица “, които до този миг имаха по 2 победи, приключиха наедно - 1:1. Ветеранът Александър Миков изведе напред моравчени в 5-ата мин. на мача след груба неточност на вратаря на противника, а 5 минути по-късно Константин Велинов се разписа за крайното 1:1.
Лидери в група „ Б “ са „ Неудобните “ (10:1) и „ Моравица “ (8:2) с по 7 т., следвани от „ Ботевъ “ - /Брусен/ (0:5) и „ Крета “ (1:11) без извоювана точка.
В понеделник, 17 май, са последните срещи от груповата фаза на шампионата: „ Кохонес Гранде “ - „ ЛИВ “ (Група „ A “) и „ Крета “ - „ Ботевъ “ - /Брусен/ (Група „ Б “). След изиграването на първия дуел ще стане ясно кои два тима, с изключение на „ Неудобните “ и „ Моравица “, ще се класират за полуфиналите.
Тъй като в сряда, 19 май, има промеждутъчен кръг от шампионата в Северозападната Трета лига, уредниците на шампионата взеха решение полуфиналните срещи да се играят във вторник, 18 май, надлежно от 18:30 и от 19:30 часа.
Двубоят за III-IV място, финалът и награждаването на призьорите са на 21 май, петък, по същото време.
Източник: bulnews.bg