В своето пето участие за сезона в Световния рали шампионат

...

Класиране при пилотите в WRC след рали „Испания“

В своето пето присъединяване за сезона в Световния рали шампионат (WRC) осемкратният първенец Себастиен Ожие записа и своята първа победа за годината, откакто завоюва рали „ Испания “. Освен това французинът бе най-бърз и в пауърстейджа, с което си подсигурява оптималните 30 точки от старта в Каталуния.

След него той се изкачи до шестото място в генералното класиране при водачите с актив от 85 точки. Лидер естесвено продължава да е Кале Рованпера, който си обезпечи купата още в Нова Зеландия преди три седмици. В Испания финландецът приключи на третото място зад Ожие и водача на Хюндай Тиери Нювил.
 Ожие с 4-та победа в рали „ Испания “, Тойота завоюва купата при конструкторите в WRC Ожие с 4-та победа в рали „ Испания “, Тойота завоюва купата при конструкторите в WRC
С втората си позиция в Каталуния белгиецът се приближи на 21 точки от своя съотборник Ойт Танак в разногласието за второто място в генералното класиране, един кръг преди края на сезона. Шампионът за 2019 година Танак финишира на четвъртото място в предпоследния старт за годината.