В понеделник противоепидемични мерки влязоха в сила за област Добрич,

...
В понеделник противоепидемични мерки влязоха в сила за област Добрич,
Коментари Харесай

И Бургас официално обяви грипна епидемия

В понеделник противоепидемични ограничения влязоха в действие за област Добрич, като те ще бъдат годни до 25 януари. Във Варна ограниченията ще са в действие до 26 януари.

 

Други области с висока заболеваемост, за които се чака скоро да влязат в същия режим, са Ямбол, Русе, Смолян, Велико Търново, Габрово, Благоевград и София–област.

 

Затова от профсъюз „ Образование “ оферират да се удължи междусрочната почивка на учениците с четири дни – от 3 до 6 февруари. По този метод ще има интервал от общо 9 неучебни дни. Според Министерството на образованието към този момент не се постанова сходна мярка, до момента в който учители и родители приветстват концепцията.

 

„ С удължение на междусрочната почивка МОН ще покаже угриженост и за възпитаници, и за учители. Друг мотив за това е, че откогато учениците имат право на отсъствия по фамилни аргументи, справките на РЗИ и РУО надалеч не са правилни “, изяснява доктор Юлиян Петров, ръководител на Синдикат „ Образование “ към КТ „ Подкрепа “, пред „ Нова телевизия “.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР