В изключително интересен двубой от шестия кръг на италианското първенство

...

Лацио подчини Рома в дерби с 5 гола

В извънредно забавен дуел от шестия кръг на италианското състезание Лацио победи Рома в римското дерби с 3:2 .

Сергей Милинкович-Савич и Педро дадоха преднина от два гола на „ орлите” единствено в границите на първите двадесет минути. Ибанес върна едно попадение малко преди края на първото полувреме. В 63-ата минута Фелипе Андерсон направи резултата 3:1 в интерес на Лацио, само че шест минути по-късно от дузпа Жордан Верету вкара втори гол за Рома. До края на мача тимът на Жозе Моуриньо отипа да изравни резултата с напън над Лацио, само че в последна сметка не съумя да вкара трети гол.

С успеха Лацио се изкачи до шестото място във краткотрайно класиране (с 11 точки), до момента в който Рома е на четвърта позиция (с 12 точки). В различен забавен дуел от калчото, игран по-рано през днешния ден, Ювентус победи вкъщи Сампдория с 3:2, до момента в който Фиорентина би Удинезе като посетител с 1:0. Сасуоло пък надделя вкъщи с 1:0 новака в шампионата Салернитана.
Източник: fakti.bg