В големия сблъсък от 6-ия кръг на словашкото първенство Слован

...

Слован изпусна победата в дербито, но съхрани сили за ПАОК

В огромния конфликт от 6-ия кръг на словашкото състезание Слован и Жилина приключиха 1:1. За домакините от Братислава не игра капитанът Васил Божиков. Голмайсторът Андраж Шпорар също получи отмора преди значимия реванш против ПАОК в Лига Европа. Словаците завоюваха първия мач с 1:0, само че ги чака доста тежко посещение в Солун.

Въпреки измененията в състава, първенците преобладаваха до почивката и поведоха с гол на Рафаел Ратао. Бразилецът пропусна дузпа в 37-ата минута, само че имаше шанс, че топката се върна при него и при добавката резултатът бе открит. През второто полувреме Жилина се засилва и също получи дузпа. Мирослав Качер не сбърка и оформи крайното 1:1.

Това беше първа неверна стъпка и за двата тима, които досега имаха по пет следващи победи. Те са водачи в класирането с по 16 точки.