В големия сблъсък от 6-ия кръг на словашкото първенство Слован

В големия сблъсък от 6-ия кръг на словашкото първенство Слован ...

Слован изпусна победата в дербито, но съхрани сили за ПАОК.

В големия сблъсък от 6-ия кръг на словашкото първенство Слован и Жилина завършиха 1:1. За домакините от Братислава не игра капитанът Васил Божиков. Голмайсторът Андраж Шпорар също получи почивка преди важния реванш срещу ПАОК в Лига Европа. Словаците спечелиха първия мач с 1:0, но ги чака много тежко гостуване в Солун.

Въпреки промените в състава, шампионите доминираха до почивката и поведоха с гол на Рафаел Ратао. Бразилецът пропусна дузпа в 37-ата минута, но имаше късмет, че топката се върна при него и при добавката резултатът бе открит. През второто полувреме Жилина се активизира и също получи дузпа. Мирослав Качер не сбърка и оформи крайното 1:1.

Това беше първа грешна стъпка и за двата отбора, които до момента имаха по пет поредни победи. Те са лидери в класирането с по 16 точки.