В днешния ден в зала Орловец в Габрово, националният хандбален

...

Победа и загуба за девойките и юношите

В днешния ден в зала " Орловец " в Габрово, националният хандбален тим на България за девойки до 16 години записа победа с 5 гола разлика - 28:23, против връсничките си от македонския Металург (Скопие).

На полувремето българските девойки губеха с 11:13, само че през втората част заиграха доста мощно и макар отсъствието на Мари Томова и Стефани Петрова, които през вчерашния ден бяха топреализаторки, стигнаха до успеха.

С 9 гола завърши Василена Томова, 6 попадения осъществя Анита Костадинова, а с по 5 приключиха Румяна Йонкова и Симона Петрова.

Веднага след мача на девойките се изигра и втората контролна среща сред юношите. Младите български хандбалисти започнаха чудесно мача, като бързо поведоха с 3 гола, само че по-късно македонците взеха самодейността и на няколко пъти повеждаха в резултата, с цел да се стигне до 10:10 на полувремето.

През втората част мачът вървеше гол за гол, като 5 секунди преди финалната сирена българите имаха чудесна опция да изравнят, само че ударът на Михаил Иванов мина на милиметри от вратата. За повече нямаше време и след вчерашното тъждество 33:33, през днешния ден крайният резултат бе 20:21 за Металург.

Най-резултатен за България бе Михаил Иванов с 9 гола, а по 3 вкараха Божидар Симеонов и Атила Хасан.