В белгийската столица Брюксел пожарната служба е реагирала на близо

...
В белгийската столица Брюксел пожарната служба е реагирала на близо
Коментари Харесай

Силна буря връхлетя Северозападна Европа: Прекъсвания на ток и от...

В белгийската столица Брюксел пожарната работа е реагирала на близо 90 сигнала, главно за паднали дървета и счупени клони, заяви организация Белга. Подобни произшествия са регистрирани и в други райони на страната.

 

В Норвегия десетки хиляди семейства в южната и централната част на страната останаха без ток, оповестява телевизия NRK. Екипи работят по възобновяване на електроподаването, откакто мощният вятър събори електропроводи.

 

Без електричество останаха и региони в Шотландия, където бурята провокира нарушавания в железопътния превоз. Очакват се закъснения и анулирани влакови линии, до момента в който не престават ремонтните действия, предава английската организация PA.

 

В Нидерландия предизвестието за рискова стихия към този момент е анулирано. Макар да няма съществени вреди, някои пътища останаха краткотрайно блокирани от паднали дървета. На летището „ Схипхол “ в Амстердам, където през вчерашния ден бяха анулирани към 150 полета, придвижването последователно се възстановява.

 

Днес обаче, като защитна мярка, самолетната компания KLM анулира още 10 полета, показаха от компанията.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР