В Амазония продължават да избухват нови и нови пожари, въпреки

...
В Амазония продължават да избухват нови и нови пожари, въпреки
Коментари Харесай

В Амазония продължават да избухват нови пожари

В Амазония не престават да избухват нови и нови пожари, макар че държавното управление на Бразилия забрани всевъзможни палежи в тропическата гора, предава AFP.

В първите 48 часа от налагането на възбраната, сателитни фотоси демонстрираха съвсем 4 хиляди нови пожара в Бразилия, половината от които в амазонската гора, съобщи " Фокус ".

От януари до в този момент в Амазония са избухнали съвсем 50 хиляди пожара, нещо което специалистите назовават трагично непосредствено следствие от обезлесяването, инициирано от локалните фермери.

Амазонският район се намира в сухия си сезон на този стадий, само че специалистите означават, че той въпреки всичко е по-влажен от други години и акцентират, че пожарите в тропическата гора не са с натурален генезис.

Забраната на държавното управление на президента Жаир Болсонаро може и да идва прекомерно късно, и съгласно доста анализатори е по-скоро политически, в сравнение с на практика жест.

Болсонаро постоянно е поставял под подозрение измененията в климата. Той твърди, че фермерите имат потребност от повече земя с цел да се устоят, като този метод на процедура оправдава умишленото обезлесяване на амазонската гора. /24chasa.bg
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР