Уотфорд и Ливърпул играят при 0:4 в първи мач от

...

НА ЖИВО: Уотфорд 0:4 Ливърпул, шоу в червено

Уотфорд и Ливърпул играят при 0:4 в първи мач от 8-ия кръг на Висшата лига. Двубоя може да гледате онлайн по DIEMA SPORT 2 . Садио Мане откри резултата за гостите след съвършена асистенция отдясно на Мохамед Салах. Роберто Фирмино удвои актива за "червените " в 37-ата минута. Роберто Фирмино вкара втория си гол в мача в 52-ата минута. Мохамед Салах вкара четвъртия гол в 54-ата минута.

Срещата стартира с напън на гостите. Още в началните минути удар на Мане срещна гредата, само че сенегалецът беше в състояние на засада. Този напън докара до попадение за мърсисайдци, които откриха резултата посредством бърза контраофанзива отдясно. Мохамед Салах пое топката и даде паралелен пас за Садио Мане, който от близко с лекост матира Фостър - 1:0 за гостите.

Три по-късно Салах обстрелва домакинската врата с левия си крайник, само че този път стражът на "стършелите " мазета топката. Доминацията на гостите на "Викаридж Роуд " продължи, като хората на Юрген Клоп направляваха изцяло събитията в предградието на Лондон. В 38-ата минута гостите развиха прелестна офанзива, откакто лишиха топката на 70-ия метър. Джеймс Милнър получи подаване вляво и даде паралелен пас за Боби Фирмино, който нямаше по какъв начин да сбърка на празна врата - 2:0.

Три преди края Наби Кейта шутира мощно с десния крайник от отдалеченост, само че топката се отби в напречната греда на Фостър. Устремът на Ливърпул продължи и през втората част, а Салах още веднъж опита да осъществя, само че Бен Фостър мазета в ъглов удар в 50-ата минута. От него обаче не произлезе нищо забавно и стражът на Уотфорд се намеси добре.

В 52-ата минута гостите осъществиха третия си гол. Андрю Робъртсън опита изострен пас по земя наляво към Мохамед Салах, само че Каткарт пресече. Той по този начин докосна топката, че принуди Фостър да се намесва, а той не съумя да избави, след което Фирмино от близко вкара третия гол в срещата - 3:0.

Две по-късно Мохамед Салах сподели магията в краката си за прощален път, навръзваки петима бранители на Уотфорд в наказателното поле. Египтянинът си настройки топката на левия крайник и с съвършен удар вкара четвърти гол - 4:0.