Унгарският шампион Ференцварош направи сериозна крачка към групите на Шампионската

...

Ференцварош измъкна равен на Молде, Динамо победи като гост Гент

Унгарският първенец Ференцварош направи сериозна крачка към групите на Шампионската лига. Първият плейофен мач в Норвегия с локалния първенец Молде приключи 3:3.

Домакините изоставаха с 0:2, обърнаха до 3:2, само че в края позволиха равнене, което може да се окаже съдбовно за техните упоритости.

Франк Боли откри в 3-ата минута за Ференцварош. Мирто Узуни удвои в 53-ата минута след удар с глава. Малко по-късно Леке Джеймс върна Молде в играта за 1:2 също с глава.

Магнус Ейфрем изравни в 65-ата минута, а Мартин Елингсен направи обрата цялостен в 83-ата минута. В 87-ата минута унгарците направиха резултата 3:3 след сполучливо изпълнена дузпа от Игор Харатин.

Олимпиакос победи Омония с 2:0 след голове след почивката на Матьо Валбуена и Юсуф Араби.

Динамо (Киев) завоюва гостуването си на белгийския Гент с 2:1. Валдислав Суприага откри за украинския отбор в 9-атата минута. Тим Клайндиенст изравни в 41-ата минута. 8 минути след подновяването на играта Вадис Оджиджа-Офое получи втори жълт картон и остави домакините с 10 индивида. В 79-ата минута Карлос де Пеня донесе успеха за Динамо.

Следващата седмица са реваншите. Плейофите за Шампионската лига са единственият квалификационен кръг в европейските шампионати през този сезон, който се организира в обичайния формат на разменено посещение.