Украинците удариха военно летище, пълно с бомбардировачи на Путин. Руското

...
Украинците удариха военно летище, пълно с бомбардировачи на Путин. Руското
Коментари Харесай

Украинците удариха военно летище, пълно с бомбардировачи на Путин

Украинците удариха военно летище, цялостно с бомбардировачи на Путин. Руското военно летище Ханская край Краснодар беше обект на украински въздушни удари нощес.

Постът на Киев в обява в формалния акаунт в обществената мрежа X (бивш Twitter) гласи, че данните от сателитните изображения на NASA FIRMS удостоверяват, че главните здания на летището са били разрушени.

Посочва се, че детонациите не престават, а пожарът, избухнал след офанзивата, не е сподавен.

Украинците удариха военно летище, цялостно с бомбардировачи на Путин

Кадри от следствията от офанзивата се появиха в обществените медии, като се показва, че летището се намира в село Ханская и че е публично записано като подготвителна база, но  фрагменти от картата на Yandex демонстрират изцяло подготвени бомбардировачи и изтребители Су-34 реактивни самолети Су-35.

Посочва се още, че прилежащото село Родникови е евакуирано.

Местните управляващи оповестиха, че при офанзивата няма починали и ранени.

Нападението на Русия над Украйна e неприятелски акт на Русия. Той стартира с масирано нахлуване на Русия в Украйна в ранните часове на 24 февруари 2022 година Нападението над Украйна съставлява най-сериозната ескалация на Руско-украинската война от 2014 година Нашествието провокира най-тежката бежанска рецесия в Европа след Втората международна война, както и международна филантропична рецесия заради дефицит на храна.

Предистория на войната

Руско-украинската война стартира след Евромайдана. Русия се опълчва на свалянето от власт на Виктор Янукович. Размириците от 2014 година са употребявани от Русия за анексиране на Крим. Важно е се каже, че за анексирането на Крим са употребявани наемници, включително ЧВК „ Вагнер “. Анексирането е последвано от самобитна Война в Донабс, спор, който продължава с друга активност в това число и до днес; настъплението реализира първичен триумф, само че скоро е спряно и отчасти отблъснато от украинските сили. В края на 2014 и началото на 2015 година двете страни подписват Минските съглашения. Макар да са мощно оспорвани и да не са приложени във всичките си част те, довеждат до релативно помирение по фронтовата линия в Донбас. Ситуацията се променя през 2021 година, когато Русия стартира да концентрира на военни елементи по границата с Украйна, а съветският президент Владимир Путин слага редица ултимативни претенции пред НАТО и Украйна. През цялото време Путин се сдържа и не приказва за война, а за поддръжка на сепаратисти.

Източник: РБК-Украйна /Превод: SafeNews

Още вести четете в: Свят За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР