Уест Хем записа втората си поредна победа във Висшата лига,

...

Уест Хем на 4 точки зад Ливърпул след нова победа във Висшата лига

Уест Хем записа втората си поредна победа във Висшата лига, откакто се наложи при семейството си на Бърнли с минималното 1:0.

Срещата мина в умерено движение, без голям брой офанзиви към двете порти, като чистите положения за осъществяване на гол се брояха на пръстите на едната ръка.

Домакините въпреки всичко имаха прочут териториален превес, като притежаваха топката през по-голяма част от времето и опитваха офанзиви по фланговете.
 Два обрата на Уулвърхемптън - Уест Бромич, живителна глътка въздух за
Два обрата на Уулвърхемптън - Уест Бромич, живителна глътка въздух за " дроздовете "

Неуспешната серия на " вълците " продължава

Центриранията бяха едно от оръжията на състава, като бе явно, че мениджърът на отбора окуражаваше тима си да употребява точно сходен метод, в опитите си да заплаши съперниковата защита.

Михаил Антонио вкара единственото попадение в срещата. Той се разписа от непосредствена непосредственост още в 9-ата минута.
 Снимка 514175
Източник:

Акция точно по левия фланг тормози бранителите на Бърнли, последва центриране, което първоначално не изглеждаше доста рисково, само че при получилото се безредие Антонио изпревари играчите на съперника и прати кълбото в мрежата.

С триумфа си Уест Хем събра актив от 29 точки - единствено с 3 по-малко от третия във краткотрайното класиране Манчестър Сити, преди изиграването на всички мачове от кръга. Бърнли е 17-и.

В друга среща от кръга, играна по същото време, Лийдс се провали на личен терен, отстъпвайки пред Брайтън с 0:1.
 Сър Алекс Фъргюсън: Офертата ни за Джордан Хендерсън беше подготвена, само че не я отправихме
Фърги призна: Офертата ни за Хендерсън беше подготвена, само че не я отправихме

" Нямаше по какъв начин да си разреша да закупя състезател, който пожертвам да не играе "