Участникът на Световното първенство това лято Саудитска Арабия стигна до

...

Саудитска Арабия с престижен хикс срещу Украйна

Участникът на Световното състезание това лято Саудитска Арабия стигна до влиятелно тъждество в една от най-качествените си инспекции досега преди старта на конкуренцията. Азиатците стигнаха до тъждество 1:1 против мощния тим на Украйна, който обаче по този начин и не съумя да откри място на форума в Русия.

Артьом Кравец откри за европейците в 32-та минута след асистенция на Йевхен Коноплянка, само че саудитите съумяха да изравнят доста бързо. Само шест минути по-късно Саеед ал Мовалад направи 1:1.

До края на мача украинците натискаха, само че пропускаха с лека ръка и в последна сметка повече попадения не паднаха в този мач. Така Саудитска Арабия записа и тъждество в инспекциите си, откакто през ноември загуби от България.

Следващата контрола на отбора на Хуан Антонио Пици е с Белгия на 27 март, а другите две до финалите са с Италия на 28 май и с Германия на 8 юни. Саудитите откриват Световното състезание с мач против домакина Русия на 14 юни.