Цветан Соколов и неговият Зенит (Казан) записаха втора победа на

...

Безпощаден Соколов донесе победа на Зенит срещу бившия си отбор след страхотен обрат

Цветан Соколов и неговият Зенит (Казан) записаха втора победа на Световното клубно състезание в Бетим (Бразилия) след поврат против някогашния отбор на българския национал Кучине Лубе (Чивитанова) с 3:2 (12:25, 23:25, 25:12, 25:20, 15:10) в среща от последния кръг от груповата фаза на шампионата.

Соколов беше най-резултатен в мача с 20 точки, а с 16 точки за триумфа способства Максим Михайлов.

#1 Tsvetan Sokolov pours in 20 pts for @volleyzenit_en, leading his team in a comeback win (12-25, 23-25, 25-12, 25-20, 15-10) vs @VolleyLube.#FIVBClubWorldChamps live & replays on https://t.co/Gq96R5Pj9t.
— Volleyball World (@FIVBVolleyball) December 5, 2019 Европейският отличник Кучине Лубе (Чивитанова) се нуждаеше от единствено гейм, с цел да си подсигурява първото място, а италианците го направиха бързо след безапелационно 25:12 в първата част. Впоследствие те завоюваха и втората, а очевидното разпределяне по-късно разреши на съветския гранд да стигне до поврат.

Камил Рахлицки беше най-хубав Кучине Лубе Чивитанова с 14 точки.

В другата среща от групата домакините от Сада Крузейро завоюваха изрично против Ал-Раян (Катар) с 3:0 (25:20, 25:16, 25:17), с което си подсигуряваха второто място.

Така на полуфиналите в събота бразилците ще играят против Зенит, а Кучине Лубе Чивитанова ще срещне Ал-Раян, който позволи три загуби без извоюван гейм в шампионата до момента.