ЦСКА победи Левски с 2:1 в дербито на 9-ия кръг

...

ЦСКА обърна Левски в дербито

ЦСКА победи Левски с 2:1 в дербито на 9-ия кръг на efbet Лигата.
" Сините " поведоха с гол на Георги Миланов, само че " алените " направиха поврат с попадения на Греъм Кери и Жорди Кайседо.

Победата е пета за ЦСКА през сезона и отборът се изкачи на трето място в таблицата с 16 точки и три мача по-малко от водача Ботев Пловдив. Левски остава в долната половина на класирането на 11-о място с 8 точки.

В 10-а минута Георги Миланов стреля от дъгата на наказателното поле и уцели левия непряк дирек на вратата на Густаво Бусато.
ЦСКА отговори с прекрасен удар на Греъм Кери, който бе избавен от вратаря на " сините " Николай Михайлов.
В 28-а минута Левски поведе със зрелищно попадение на Георги Миланов. Бившият национал осъществя със задна ножица и хвърли в възторг синята половина от трибуните.

ЦСКА се хвърли в офанзиви в оставащите минути до края на първата част и стигна до изравнително попадение минута преди почивката. Най-добрият състезател в алено от началото на сезона Греъм Кери получи пас от Брадли Мазику и с левия крайник матира Михайлов.

" Червените " започнаха по-активно второто полувреме и направиха цялостен поврат в 65-а минута. Юрген Матей откри Жорди Кайседо, който мина около Христос Шелис и прати топката в мрежата - 2:1 за ЦСКА.
Йоан Баи и Кайседо имаха чудесно благоприятни условия да убият интригата в идващите минути, само че при две идентични обстановки бяха изведени сами против Михайлов, само че прекомерно дълго си поведоха топката и не съумяха да нанесат завършващ удар.

ЦСКА - Левски - 2:1 (1:1)
голмайстори: 0:1 Георги Миланов 28, 1:1 Греъм Кери 44, 2:1 Жорди Кайседо 65

стадион: Васил Левски

фенове: 15 000

основен арбитър: Волен Чинков