ЦСКА победи Базел с 1:0 Базел в първи мач от

...

Автогол носи победа на ЦСКА София над Базел с 1:0

ЦСКА победи Базел с 1:0 Базел в първи мач от плейофа за влизане в групите на шампионата Лига на конференциите. Автогол на Серхио Гомес даде най-малък задатък на " алените " преди реванша в Швейцария след седмица.

Първото полувреме бе равностойно с поделено превъзходство, като най-чистото състояние бе за гостите секунди преди почивката.

Милър бе изведен самичък против Густаво Бусато, само че стражът  самоотвержено се намеси и избави, а при добавката Амдуни не съумя да вкара в опразнената врата.

За ЦСКА Георги Йомов и Морено не съумяха да насочат точни завършващи удари.

Защитникът Мено Кох също имаше обстановка, само че негов удар с глава след центриране от корнер мина около вратата.

През втората част " алените " търпеливо чакаха своя късмет и той пристигна в 71-а минута, когато Гарсес и Турицов комбинираха добре от дясно и след центриране на Гарсес към Бамба бранителят Серхио Гомес си вкара автогол.

По обявата работи: Владислав Стоянов
Източник: bnr.bg