ЦСКА (Москва) разгроми с 3:0 Ахмат и се изкачи на

...

Звездите на ЦСКА сразиха Ахмат

ЦСКА (Москва) разгроми с 3:0 Ахмат и се изкачи на 4-о място във краткотрайното класиране на РПЛ. Марио Фернандес, Фьодор Чалов и Никола Влашич бяха точни за тима на Виктор Гончаренко. Московчани се завърнаха към успехите след двете следващи разочарования - нулевото тъждество против Сочи и загубата от Спартак (Москва).

В стартовия състав на " армейците " изненадващо стартира младият Константин Кучаев и точно той пропусна първото положително състояние пред вратата на Ахмат. Ранен късмет се откри и пред Яка Бийол, само че неговият удар беше избавен от Виталий Гудиев.

В 17-ата минута Гончаренко направи прунудителна промяна поради травма на Кирил Набакин. На неговото място се появи Звонимир Шарлия. ЦСКА напълно доминираше, а Гудиев имаше доста работа. Стражът на гостите избави рискови изстрели на Никола Влашич и Чалов.

Домакините обаче стигнаха до заслужена преднина в 43-ата минута. Атаката стартира от Кучаев, който подаде на Бийол. Словенецът продължи топката към Марио Фернандес и бразилецът с съветски паспорт заби втория си гол през сезона.

ЦСКА одерживает домашнюю победу с крупным счетом!#ЦСКААхмат #РПЛ pic.twitter.com/AeefwUa6Ge
— Российская Премьер-Лига (@rfpl) 25 август 2019 година Ахмат рядко атакуваше, само че беше покрай гол в 48-ата минута, когато Олег Иванов насочи прекрасен удар, само че Фернандес мазета пред самата голлиния. В 62-ата минута футболистите на двата отбора си спретнаха малко меле след жестоко нарушаване на Вилкер Анхел против Чалов. Реферът Василий Казарцев овладя обстановката, като сподели жълти картони на Анхел, Шарлия и Андрей Семьонов.

Малко по-късно ЦСКА поведе с 2:0. Точен беше Чалов с глава след центриране от корнер на Иван Обляков. В 73-ата минута интригата завърши с попадението на Влашич. Бившият халф на Евертън приключи съвършена контраофанзива след подаване на Чалов.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Премиер Лига 7 кръг, неделя 25 август  ЦСКА Москва 3:0краен резулат  Ахмат