ЦСКА 1948 за втора поредна година се класира за четвъртфиналите

...

ЦСКА 1948 би шута на Ботев Пловдив за Купата на България

ЦСКА 1948 за втора поредна година се класира за четвъртфиналите на купата на България. Столичният отбор отстрани Ботев (Пловдив), откакто завоюва гостуването си в Коматево с 2:1 след продължения. Решително се оказа попадението на Димитър Митков в първото продължение.

Така „ канарчетата “ освен остават без триумф след назначението на новия треньор Азрудин Валентич, само че и нямат победа от 26 октомври 2020 година, когато записаха домашен триумф с 2:0 над Ботев (Враца). За първи път от 2015 година „ жълто-черните “ отпадат на осминафиналите за Купата на България.

Във втората минута изстрел на Николай Ганчев се отби в напречната греда, а по-късно съдията Георги Давидов маркира нарушаване в офанзива на Димитър Митков. В 9-ата минута Реда Рабей стреля мощно от отдалеченост, само че топката се отби в страничния дирек на вратата, защитавана от Димитър Тодоров. Две минути по-късно Ботев още веднъж сътвори заплаха в наказателното поле на гостите, само че Тодоров се отличи със избавяне.

В 14-ата минута Марио Младеновски извърши нарушаване против Димитър Митков в наказателното поле, което докара до дузпа за " алените ". Зад топката застана Ивайло Чочев, който бе праволинеен от бялата точка.

В 30-ата минута Реда Рабей получи от Емануел Току в наказателното поле, само че стреля над вратата. Две минути по-късно бе осъществена първата промяна в състава на ЦСКА 1948, като Николай Ганчев отстъпи мястото си на Георги Русев. В 34-ата минута Рабей и Салиф Сисе не съумяха да възстановят равенството в " Коматево " след избавяне на Димитър Тодоров и интервенция на Ангел Лясков.

В 36-ата минута Маркиньос направи своя дебют за пловдивчани, заменяйки Марио Младеновски. Гостите от ЦСКА 1948 също прибегнаха до промяна. Борислав Дамянов бе сменен от Марио Топузов в 37-ата минута. Две минути преди края на първата част в състава на Ботев се наложи и насилствена промяна, откакто Салиф Сисе се контузи, а на негово място се появи Атанас Илиев.

В 52-ата минута ЦСКА 1948 извърши последната си позволена промяна, откакто Александър Александров размени Георги Господинов.

В 53-ата минута новото попълнение на пловдивчани - Маркиньос, изравни резултата с брилянтно попадение от отдалеченост.

В стотната минута Димитър Митков още веднъж изведе гостите напред в резултата, откакто отклони с глава топката в мрежата на Аргилашки.

В 105-ата минута Георги Аргилашки се намеси безапелационно, с цел да предотврати трети гол във вратата си. В 115-ата минута изстрел на Атанас Илиев мина настрана от вратата. Четири минути по-късно Току си настройки топката на левия крайник и стреля, само че Димитър Тодоров избави.
Източник: fakti.bg