Третодивизионният "Локомотив" (Мездра) записа втора поредна победа в зимните контроли

...

Локомотив /Мездра/ с втора победа в зимните контроли, този път срещу Витоша U19 /София/

Третодивизионният "Локомотив " (Мездра) записа втора поредна победа в зимните контроли от своята подготовка. След като в сряда победиха с 4:2 четвъртоешелонния "Искър 1923 " (Роман), момчетата на треньора Николай Нинов се постановиха с 1:0 над юношите старша възраст на "Витоша " (София), ментор на които е някогашният футболист на „ железничарите “ в „ А “ и „ Б “ група Николай Христозов. Проверката се игра на изкуствения терен на градския стадион в Мездра. Единственото попадение в мача означи Светослав Валериев десетина минути преди последния съдийски сигнал на основния рефер Ивайло Данчев.
Двубоят като цяло беше равносилен, като през първото полувреме липсваха кой знае какви чисти голови положения пред двете порти. При най-хубавата опция за домакините в 42-ата минута Гроздан Илиев стреля под гредата от междинна отдалеченост, вратарят на гостите Борис Тодоров обаче плонжира атрактивно и мазета в корнер.
Втората част беше доста по-интересна. Най-напред в 53-ата минута влезлият на почивката в състава на „ бистришките тигри “ Георги Амзин натресе напречната греда, а в 66-ата минута направилият следващ дебют с червено-черната фланелка централен бранител Камен Каменов изведе Валдемар Стоянов очи в очи с аварийния пазач на "Витоша " U19 Александър Евтимов, нападателят опита да го трансферира технично, само че топката излезе в навън.
Така се стигна до 78-ата минута, когато плеймейкърът Светослав Валериев изненада с подъл фалцов удар отляво Евтимов за 1:0, не без съдействието на бранителите в зелено.
Гостите също можеха да отбележат, в случай че не бяха решителните намеси на появилия се игра след антракта вратар на мездренци Кристиян Даков, който отрази рискови удари на Ивайло Петров, Кристиян Димитров, Християн Димитров и Амзин - на два пъти.
Съставът на "Локомотив ": Ивайло Сайков, Цветко Иванов, Генади Петров, Камен Каменов, Митко Красимиров, Гроздан Илиев, Светослав Валериев, Милен Василев, Лионел Матадос, Валдемар Стоянов (кап.) и Антонио Йорданов. Впоследствие в игра влязоха Николай Ковачев, Кристиян Дяков, Васислав Димитров, Методи Янков, Мартин Михайлов, Иван Аспарухов-младши, Паоло Петков, Никола Цолов и Николай Генов.
Следващата контрола на "Локомотив " (Мездра) е в сряда, 27 януари, когато „ железничарите “ ще „ сверят часовниците си “ с "Балкан 1929 " (Ботевград), единадесети на полусезона в Югозападната Трета лига. Двубоят е от 14:30 часа още веднъж на изкуствения терен на градския стадион.
Източник: bulnews.bg