Третодивизионният "Локомотив" /Мездра/ победи с 3:1 юношите старша възраст на

...

Локо /Мездра/ победи юношите старша на Локо /София/ в предпоследната контрола от зимната си подготовка /снимки/

Третодивизионният "Локомотив " /Мездра/ победи с 3:1 юношите старша възраст на "Локомотив " /София/ в предпоследната контролна среща от зимната си подготовка, която се игра на изкуствения терен на градския стадион. Успехът е шести за момчета на треньора Николай Нинов в седемте им контроли до момента - преди този момент те се постановиха над "Искър 1923 " /Роман/ с 4:2, "Витоша U19 " /София/ с 1:0, "Балкан 1929 " /Ботевград/ с 2:1, "Пещера " /Гала̀та/ с 5:0 и "Ботев II " /Враца/ с 4:2 и изгубиха като посетители от "Чавдар " /Етрополе/ с 3:1.
Домакините поведоха в резултата още в 9-ата минута на мача, когато някогашният капитан на ЦСКА 1948 Давид Стоянов засече с глава центриране от статично състояние на Милен Василев за 1:0.
Десет минути по-късно Василев повиши на 2:0 с обмислен удар по диагонала след корнер, изпълнен от капитана Браиан Стоянов.
15-ина минути след почивката голмайсторът на мездренци през есенния полусезон Лионел Матадос направи преднината на „ черно-белите “ класическа, след което столичани върнаха един гол за крайното 3:1.
ОФК Локомотив стартира в състав: Кристиян Дяков, Митко Красимиров, Генади Петров, Давид Стоянов, Васислав Димитров, Паоло Петков, Лионел Матадос, Светослав Валериев, Гроздан Илиев, Браиан Стоянов (кап.) и Милен Василев. Впоследствие в игра влязоха Владимир Найденов, Методи Янков и Николай Генов.
Заради контузии спаринга пропуснаха Валдемар Стоянов, Цветко Иванов, Камен Каменов и Антонио Йорданов.
Последната контрола на "Локо " /Мездра/ преди подновяването на шампионата в Северозападната Трета лига е в неделя, 14 февруари, от 14.30 часа с "Първа атомна " в /Козлодуй/. Ако обаче времето е прекомерно студено и завали сняг, инспекцията ще отпадне.
В първия пролетен кръг на 21 февруари мездренските „ железничари “ гостуват на ОФК Павликени. Поради наказване на домакините дуелът най-вероятно ще се играе на безпристрастен терен.
Източник: bulnews.bg