Третодивизионният Лес Ербие се класира за полуфиналите в турнира за

...

Третодивизионният Лес Ербие се класира за полуфиналите в турнира за купата на Франция

Третодивизионният Лес Ербие се класира за полуфиналите в шампионата за купата на Франция след победа вкъщи с дузпи с 4:2 против Ланс от втора дивизия.

Отборът от Западна Франция, който е заплашен от изпадане в четвъртото равнище на футбола в страната, стартира мощно дуела, само че изпусна няколко шанса за гол в наказателното поле на гостите. Вратарят Жереми Вашо се отличи с няколко положителни спасявания.

След почивката австралиецът Алекс Герсбах, който е чартърен от Розенборг в Ланс, пропусна да се разпише в интерес на гостите след пас на Абдела Зубир. В постоянното време и продълженията двата състава не съумяха да излъчат победител и приключиха 0:0.

При дузпите Герсбах пропусна да вкара във вратата на Лес Ербие и третодивизионният отбор продължи напред след трагичен триумф с 4:2.

По-късно довечера носителят на трофея от последните три сезона Пари Сен Жермен приема Олимпик Марсилия в най-интересния четвъртфинал в конкуренцията.
Източник: bnr.bg