Трета загуба за Хебър във волейболната Шампионска лига! Тимът на

...

"Хебър" поведе, но преклони глава пред "Ястжембски"

Трета загуба за " Хебър " във волейболната Шампионска лига! Тимът на Камило Плачи отстъпи на полския " Ястжембски " с 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25) като хазаин в среща от петия кръг на група 1. Поражението е второ за българския отбор против този противник след 0:3 при визитата.

Така " Хебър " остава финален в групата с актив от 2 точки и баланс 3-1, а " Ястжембски " е на върха с цялостен актив от 15 след 5 следващи триумфа, само че и мач повече.

Пазарджиклии изоставаха с 10:15 в първия гейм, само че записаха 5 следващи точки, след което стигнаха до задатък от 2 при 21:19. С отлични изяви на ветерана Теодор Тодоров " Хебър " се добра до 27:26 и затвори откриващия гейм.

Във втория гостите поведоха с 13:9, " Хебър " понижи до 17:19 и изравни при 20:20. Съперникът обаче сподели по-здрави нерви в основните моменти и затвори гейма.

Следващите два гейма минаха под диктовката на " Ястжембски " и любимецът взе своето след 25:19 и 25:16.

Най-резултатен в мача беше Томаш Форнал от полския състав с 18 точки. За " Хебър " над всички бе Якопо Масари с 11 точки, а по 10 осъществиха Теодор Тодоров и Дейвид Кръстев.

На 16 и 17 февруари " Хебър " приема белгийския " Кнак " Рьозеларе.
Източник: btvnovinite.bg