Традиционните демократични институции като публичния предизборен дебат в едно демократичното

...
Традиционните демократични институции като публичния предизборен дебат в едно демократичното
Коментари Харесай

Политолог от България за ключовия дебат между Тръмп и Харис: Изпразнен от решаващо съдържание

Традиционните демократични институции като обществения избирателен спор в едно демократичното общество от ден на ден и повече са изпразнени от решаващо наличие. Единственото, което реализира дебатът сред претендентите за президент на Съединени американски щати Доналд Тръмп и Камала Харис, с наложените им ограничавания да няма разговор и диалог посред им, всъщност съставлява още едно предизборно събитие за двамата претендента, на което те просто да кажат всичките си опорки един против различен. Това сподели в предаването " България, Европа и светът на фокус “ на Радио " Фокус “ политологът Тончо Краевски.

Въпросите в дебата съгласно него са били справедливи дотолкоз, доколкото конюнктурата разрешава. " В момента, в който стана претендент Камала Харис, изхвърли някои свои персонални поддържани възгледи и одобри платформата на кандидат- президент, която явно не е направена персонално от нея. Докато Доналд Тръмп беше притиснат по въпроса за щурмуване на Капитолия 2021 година, което е съществена опорка на демократите, която те съумяха да вкарат в мейнстрима. Т.е. да бъде издигнат този въпрос от страната на модераторите не се смята за пристрастно, въпреки че съгласно мен е изцяло пристрастно, “ изясни той.

Политологът изрази мнение, че Камала Харис е била привилегирована и във връзка с фактчекинга, на който е бил подложен Доналд Тръмп от страна на модератора, и икономисан на нея. " Доналд Тръмп имаше отговорност да я фактчекне за тия неща, тъй като това би било по-въздействащото когато не с помощ от модератора, а самичък изобличиш съперника си в неистина и успееш да го направиш безапелационно. “

По думите му Камала Харис се дистанцира от досегашната администрация, в която тя е вицепрезидент, тъй като е наясно, че тази администрация е доста непопулярна, като съгласно него тя просто се пробва да преповтори акцията от 2020 година, пробвайки да се нарежда като съпротива, и което съгласно Тончо Краевски е неточно.

Според него администрацията на Байдън не е посочила с нищо, че е в положение да реши огромните геостратегически императиви, които има пред Съединени американски щати, а точно огромното превръщане към Китай и към Тихия океан, поради споровете в Източна Европа с войната в Украйна, и Близкия изток с войната в Газа, които заплашват да лишават вниманието на Съединени американски щати за доста години напред в един миг, в който към този момент е ясно, че те закъсняват с това да трансферират фокуса си върху Китай, върху Тайван.

" Доналд Тръмп е първият президент, който освен регистрира нуждата да се постави акцента върху конкуренцията с Китай, само че за пръв път подхваща някакви фрапантни стъпки в този посока. Мисля, че той има верния мироглед по въпроса. Не знам дали ще има силата да го направи, само че той е наясно, че Съединени американски щати няма какво да печели от войната в Украйна. “  

Според политолога Тръмп има огромно предимство в тези избори по две аргументи: първо, тъй като той нападна настоящата администрация, чийто представител е Камала Харис, и второ, поради опита за ликвидиране, който сигурно разтресе обществото в Съединени американски щати. " Тия преимущества са в негова изгода, ще има доста мощна готовност от негова страна, само че всичко е доста поляризирано и по-важното е да вземеш даже няколко хиляди гласа повече в тези swing states, където силите на демократи и републиканци са постоянно изравнени и са на кантар. “
Източник: varna24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР