Тотнъм се изравни по точки с отбора на Ливърпул, който

...

Тотнъм настигна Ливърпул, а Кейн изпревари Шерингам

Тотнъм се изравни по точки с тима на Ливърпул, който на следващия ден приема водача Манчестър Сити, откакто победи с 4:0 Евертън на " Уембли ". Сон Хюн-Мин (26') откри резултата, а по-късно асистира на Хари Кейн (47') за втория гол. Английският национал повиши в 59-ата минута с 98-ото си попадение в Премиър лийг, с което изпревари клубната легенда Теди Шерингам и се трансформира в изпълнител №1 в историята на Тотнъм във Висшата лига. Кристиан Ериксен оформи крайния резултат в 81-вата минута.

Муса Дембеле започва за домакините за сметка на Муса Сисоко. Голямата вест в състава на " карамелите " бе, че новото попълнение Дженк Тосун стартира в титулярния състав. Джонджо Кени, Фил Ягиелка, Джеймс Макарти, Идриса Гай и Гилфи Сигурдсон също бяха измежду 11-те.

Домакините предстоящо започнаха по-активно. В 15-ата минута Сон засече положително центриране на Ериксен, само че ударът му с глава мина над вратата. Седем минути по-късно Рууни вкара с глава, само че попадението вярно бе анулирано поради засада на някогашния нападател на Манчестър Юнайтед.
Heung-Min Son scores his 40th goal in all competitions for Tottenham

Spurs goals since he signed in August 2015:
89 Kane
41 Alli
40 Son
26 Eriksen pic.twitter.com/bocfemG6pw
— Sky Sports Statto (@SkySportsStatto) January 13, 2018 Пикфорд избави удар на Кейн, само че в 26-ата минута разумното се случи. Ериксен откри Орие по десния фланг, а французинът продължи добре към Сон, който засече на празна врата. Това означаваше, че кореецът се разписва в пети следващ домашен мач на Тотнъм в Премиър лийг.

Малко след началото на втората част - в 47-ата минута, " шпорите " нанесоха втори удар. Сон се освободи доста технично и напредна на скорост по левия фланг, след което центрира топката на пътя на Кейн, който засече от близко, вкарвайки 97-ия си гол за Тотнъм в Премиър лийг. Така той изравни достижението на Теди Шерингам. От повторенията се видя, че Кейн бе в състояние на засада, която обаче остана незабелязана от страничния рефер. В 52-рата минута Деле Али пропусна страхотна опция, откакто бе изведен от Сон, само че стреля настрана от вратата. Няколко минути по-късно Пикфорд избави удар от далечна отдалеченост на Кейн.

UPDATE: Harry Kane is now @SpursOfficial's leading PL scorer, moving past Teddy Sheringham with his 20th of the season pic.twitter.com/mQ3wMlaCb9
— Sky Sports Statto (@SkySportsStatto) January 13, 2018 В 58-ата минута изстрел на Сон срещна гредата, а минута по-късно Хари Кейн вкара и 98-ия си гол във Висшата лига, подобрявайки клубния връх на Шерингам. Този път британският национал засече центриране на Дайър и макар че не съумя да уцели добре топката, я прати в ъгъла - 3:0.
20 - @HKane is only the third player to score at least 20 goals in four consecutive @premierleague campaigns, after Thierry Henry (5) and Alan Shearer (4). Score.
— OptaJoe (@OptaJoe) January 13, 2018 В 77-ата минута Пикфорд предотврати четвърти гол във вратата си, откакто поредно избави удари на Сон и Али. Четири минути по-късно обаче стражът на Евертън не съумя да направи нищо при удара на Кристиан Ериксен, който бе изведен с пета от Деле Али - 4:0.

Тотнъм е на пето място с 44 точки - колкото има и Ливърпул, който на следващия ден приема водача Манчестър Сити в огромното дерби от кръга. Засега мърсисайдци резервират четвъртото място поради множеството маркирани попадения (б.ред. головата разлика е равна). " Карамелите " са девети с 27 пункта.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК! Премиър лийг 23 кръг, събота 13 януари  Тотнъм 4:0краен резулат  Евертън