Торонто спечели историческа шампионска титла в Мейджър Сокър Лийг -

...

"Торонто" грабна титлата в "Мейджър Сокър Лийг"

" Торонто " завоюва историческа шампионска купа в " Мейджър Сокър Лийг " - футболното състезание на Съединени американски щати и Канада, след триумф във финала над " Сиатъл Саундърс " с 2:0. Едва за трети път край на плейофите в шампионата се организира втора поредна година сред идентични тима.

Миналата година двата тима не си означиха гол и " Сиатъл " подвигна купата след дузпи, само че в този момент " Торонто " ликува още в постоянното време. Благодарение на своя водач Себастиан Джовинко канадците станаха първенци и в постоянния сезон с рекордните 69 точки.

Именно италианецът в 67-ата минута изведе Алтидор в добра позиция и той откри резултата. В четвъртата минута на добавеното време Васкес вкара втори гол за Торонто. Сиатъл можеше да изравни в края на мача, само че напъните на Клинт Демпси не бяха задоволителни.
Източник: btvnovinite.bg