Торино и Уулвърхамптън оправдаха очакванията, че техният сблъсък от плейофите

...

Вълците показаха голова мощ в Торино и спечелиха дербито от плейофите в Лига Европа

Торино и Уулвърхамптън оправдаха упованията, че техният конфликт от плейофите за влизане в групите на Лига Европа ще бъде един от най-интересните в тази фаза на конкуренцията. Двата отбора изиграха доста забавен дуел на “Олимпико Гранде Торино “, в който си вкараха пет гола. В последна сметка Уулвърхамптън завоюва с 3:2 като посетител и направи огромна крачка към крайния триумф. “Вълците “ взеха преднина за първи път директно преди почивката след автогол на Глеисон. Диого Жота удвои в 59-ата минута, само че Лоренцо Де Силвестри (61‘) бързо върна едно попадение. Раул Хименес (72‘) възвърне преднината от два гола на англичаните. Минута пред края Андреа Белоти осъществя дузпа, с която запази възможностите на “ биковете “.

Нуно Еспирито Санто бе заложил на мощен стартов състав, в който бе направил четири промени спрямо дуела с Манчестър Юнайтед през уикенда. Хесус Вайехо, Ромен Саис, Адама Траоре и Рубен Винагре замениха надлежно Райън Бенет, Рубен Невеш, Мат Дохърти и Джони Кастро.

Валтер Мадзари излезе с офанзивна групировка със Симоне Дзадза, Андре Белоти и Алекс Беренгер. Яго Фалке пропусна и този дуел поради травма.

Първата чиста опция сътвориха гостите. В 13-ата минута Адама Траоре употребява техниката и скоростта си и направи доста добър пробив отдясно, след което откри добре Жота в наказателното поле. Нападателят стреля по земя, само че Сиригу съумя да избие с крайник.

Торино отговори в 20-ата минута, когато защитата на Уулвс не се оправи добре с едно центриране от фаул. Последва ново високо подаване отляво, което Н‘Кулу засече с глава, нанасяйки мощен удар. Топката обаче срещна напречната греда и по-късно излезе в навън. Английският отбор продължи да се усеща по-комфортно през този интервал. В 24-ата минута малко не остана на Дендокер да открие резултата, откакто засече с глава центриране на Моутиньо от свободен удар. Тук топката мина настрана от задачата.

В последния ¼ час на първото полувреме Торино взе самодейността и стартира да нападна по-опасно. В 39-ата минута Беренгер центрира добре към далечната греда, където Белоти засече с глава от дребен ъгъл, само че Патрисио избави. Точно тогава гостите нанесоха своя удар. Моутиньо центрира от следващия свободен удар, а Саис засече с глава, давайки задатък на Уулвс в 43-тата минута. Оказа се обаче, че финален с топката е играл Глеисон Бремер, тъй че попадението бе записано като автогол.

Торино опита напън при започване на втората част, само че липсваха удари към вратата на Патрисио. В 59-ата минута Уулвърхамптън нанесе втория си удар. Траоре още веднъж развинти италианската защита отдясно, след което сервира топката на крайници на Жота, който се озова в свободна зона и стреля тъкмо – 0:2. Торино обаче съумя доста бързо да понижи. В 61-вата минута Лоренцо Де Силвестри засече с глава центриране на Асалди за 1:2.

В 72-рата минута ситуацията на Торино стана тежко, откакто Хименес направи добър рейд, който приключи с трети гол във вратата на Сиригу.

Минута преди края на постоянното време Торино въпреки всичко съумя да стигне до втори гол, с който до известна степен запази възможностите си за реванша. Винагре фаулира Белоти, който самичък извърши отсъдената дузпа за крайното 2:3.

Реваншът е след седмица на " Молиню ".

Лига Европа final кръг, четвъртък 22 август  Торино 2:3краен резулат  Уулвърхамптън