Токио. Световната шампионка от Будапеща 2018 и двукратна европейска шампионка

...

Тайбе Юсеин поведе и загуби полуфинала в Токио

Токио. Световната шампионка от Будапеща 2018 и двукратна европейска шампионка Тайбе Юсеин загуби полуфиналната среща на Олимпийските игри в Токио 2020 от Юкако Тауай (Япония) с 2:3. Българката поведе с 2:0, само че малко преди края на първата част позволи съперничката да изравни. Минута преди края японката получи още една точка за бездейност и задържа преимуществото си до края.

Двубоят беше повтаряне на мача за купата на Световното състезание в Будапеща през 2018 година, когато Юсеин победи с 6:2 точки, само че този път японката взе реванш и завоюва.

Така Юсеин ще се бори за бронза на следващия ден против победителката от битката сред Любов Овчарова (Руски олимпийски комитет) и Хена Йохансон (Швеция).
Източник: focus-news.net