Точно изпълнена дузпа от Чиро Имобиле донесе победата на Лацио

...

Дузпа донесе сладъх успех на Римските орли

Точно изпълнена дузпа от Чиро Имобиле донесе успеха на Лацио с 1:0 над Венеция в дуел от 29-ия кръг на Серия А.

След успеха отборът на Маурицио Сари е шести във краткотрайното класиране с 49 точки, а Венеция е в зоната на изпадащите - на 18-о място с 22 точки.

Първата опция за Лацио бе в 15-ата минута, когато Сергей Милинкович-Савич стреля от директен свободен удар, само че топката мина на сантиметри от левия непряк дирек. В 39-ата минута Матиа Закани падна в наказателното поле, само че съдията даде мигновенно знак играта да продължи.

Втората част стартира с гол за Лацио дело на Чири Имобиле, само че попадението на италианеца не бе зачетено след намесата на ВАР поради засада.

В 56-ата минута видео помощник реферът трябваше още веднъж да влиза в приложимост, като този път обстановката бе дали има дузпа за домакините. В последна сметка последва углавен удар за " орлите ", а с осъществяването му се зае Чиро Имобиле, който бе прецизен от бялата точка.
Източник: lupa.bg