Титулярният вратар на Реал Мадрид Тибо Куртоа впечатлява с изявите

...

Куртоа няма допуснат гол вече 5 мача

Титулярният вратар на Реал Мадрид Тибо Куртоа впечатлява с изявите си този сезон и се е устремил като наградата “Самора” за най-хубав вратар в Ла Лига. Този трофей не е отивал в ръцете на пазач на Реал Мадрид от сезон 2007/08, когато го печели Икер Касийяс. В последните акции вратарят на Атлетико Мадрид Ян Облак е абониран за оценката. Словенецът печели наградата във всеки един от последните четири сезона. През 2014/15 оценката отива във вратаря на Барселона Клаудио Браво. Любопитното е, че Куртоа към този момент два пъти се е сдобивал с наградата, само че като състезател на Атлети - 2012/13 и 2013/14. От началото на сегашния сезон в Ла Лига Реал Мадрид е позволил едвам 21 гола против 26 от страна на Атлетико. Куртоа не е получавал попадение в последните пет срещи, в които непроменяемо “белите” печелят. Белгийският пазач не е инкасирал гол към този момент 462 минути. Рекордът на Икер Касийяс е от сезон 2011/12 - 579 минути. Ла Лига 35 кръг, петък 10 юли  Реал Мадрид 2:0краен резулат  Алавес