Тимът на Наполи се изкачи до второто място във временното

...

Наполи се вклини втори след шумен успех над Удинезе

Тимът на Наполи се изкачи до второто място във краткотрайното класиране на Серия А след сериозен триумф с 5:1 над гостуващия Удинезе в мач от 36-ия рунд от италианския хайлайф.

Пиотр Зиелински даде задатък на южняците с гол в 28-ата минута, а единствено три по-късно Фабиан Руис удвои актива за отбора от Неапол.

Наполи - Удинезе
източник:

Стефано Окака Чука пък върна един гол за Удинезе четири минути преди да пристигна почивката. И вместо този гол да даде убеденост в тима от Удине, то Наполи наниза други три гола през втората част. Ървинг Лосано повиши актива в 56-ата, а 10 по-късно Джовани Ди Лоренцо направи 4:1.

В добавеното време на срещата и Лоренцо Инсиние се разписа, оформяйки крайния резултат на „ Диего Марадона”.

Победата направи по този начин, че Наполи към този момент има 73 точки в актива и е втори с една точка пред третия и четвъртия – Аталанта и Милан. И двата тима зад хората на Дженаро Гатузо обаче са с мач по-малко.