Тимът на Левски Лукойл направи важна крачка към първото място

...

"Левски Лукойл" с важна крачка към върха в баскетболния ни шампионат

Тимът на " Левски Лукойл " направи значима крачка към първото място в Националната баскетболна лига, откакто победи като хазаин " Берое " със 78:68 (17:19, 18:19, 23:19, 20:11).

" Сините " могат да излязат публично отпред в класирането още в околните часове, когато се чака от БФБаскетбол да присъдят служебна загуба на сегашния водач " Берое " в мача с " Академик Бултекс 99 ".

Победата на " Левски Лукойл " обаче не пристигна по никакъв начин елементарно и тя бе изкована през второто полувреме. До почивката на терена властваше играта в отбрана, което даде задатък от 3 точки на старозагорци след първите 20 минути.

Постепенно обаче силите на гостите започнаха да понижават, а по-дългата ротация на домакините, съчетана с положителната игра на Станимир Маринов след почивката, докара до поврат.

Само в третата четвърт плеймейкърът на националния тим осъществя самичък 10 точки, с цел да приключи мача с общо 18, а още толкоз точка осъществя и Божидар Аврамов. Дарил Брайънт пък вкара 14 точки за " сините ".

За " Берое " Александър Янев, Тихомир Желев и Филип Виденов бяха най-резултатни с по 14 точки.
Източник: btvnovinite.bg