Тимът на България завърши на четвърто място в отборното класиране

...

Родните грации на четвърто място при девойките в Баку

Тимът на България приключи на четвърто място в отборното класиране при девойките на интернационалния шампионат по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан), който е съпътстващ на Световната купа за дами и за ансамбли от петък до неделя.

Българският тим беше в състав Татяна Воложанина, Анна Келман и Вероника Любчова. Гимнастичките събраха общ брой от 88.600 точки и се подредиха четвърти.

Воложанина ще играе на следващия ден на финалите на топка, бухалки и лента, а Любчова се класира за финала на обръч.

В отборното класиране се извършват осем композиции на четирите уреди. Воложанина игра четири съчетания, а другите две български гимнастички - по две.

На обръч Вероника Любчова получи оценка от 14.400 точки, а Татяна Воложанина - 14.100 точки с неточност. На топка Воложанина има 15.750 точки, а Любчова - 12.150 точки, откакто имаше грешки.

Воложанина беше оценена с 15.400 точки на бухалки, а Анна Келман получи 14.400 точки. На лента Воложанина има 14.500 точки (трета по мощ оценка), а Келман изпусна два пъти и позволи съществени неточности и има 11.500 точки.

Отборно първенец е Русия със 100.900 точки, пред Беларус с 93.300 точки и първият отбор на Азербайджан с 89.250 точки.

Вторият отбор на домакините е пети с 88.300 точки, а на шесто място се подреди Израл с 87.000 точки.

На шампионата в Баку има единствено отборно класиране при девойките и финали на обособените уреди, за които се класира по една гимнастичка от страна.