Тиери Анри започна със загуба кариерата си като старши треньор.

...

Фалстарт за Анри начело на Монако

Тиери Анри стартира със загуба кариерата си като старши треньор. В дебюта си отпред на Монако легендата на Арсенал загуби с 1:2 при визитата на Страсбург в мач от десетия кръг на Лига 1. Тимът от Източна Франция откри резултата в 17-ата минута с попадение на Адриен Томасон. В средата на втората част монегаските останаха с човек по-малко, откакто Самуел Грандсир получи пряк червен картон. В 84-ата Лебо Мотиба удвои за елзасците, а в самия завършек на мача гостите стигнаха до почетен гол, дело на Юри Тилеманс от дузпа.

По този метод Монако продължава да затъва и след напускането на досегашния ментор Леонардо Жардим. Тимът към този момент е в зоната на непосредствено изпадане с актив от едвам шест точки и единствено по-добрата голова разлика от Гинган остава отбора малко над дъното на подреждането. Страсбург от своя страна към този момент е на шеста позиция с 15 точки. Лига 1 10 кръг, събота 20 октомври  Страсбург 2:1краен резулат  Монако