Вежди Рашидов: Не става хем да си в оставка, хем да носиш всички отговорности
Тези, които желаеха оставката на кабинета, ще носят отговорността в този момент, сподели огромният български художник и ваятел Вжди Рашидов, някогашен министър на културата пред Нова нюз.
Правилно ли постъпиха от ГЕРБ, подавайки оставка на кабинета малко преди влизането на България в еврозоната? Според Вежди Рашидов решението е било подбудено от съответната политическа обстановка и мощния публичен напън.
Той сложи въпроса за отговорността след оставката и за ръководството в идващия интервал.
„ Кой ще носи отговорността оттук насетне? Казаха – искахте оставка, получихте я, няма по какъв начин да приемем бюджет поради това “, разяснява той и добави: „ Тези, които желаеха оставка на държавното управление, те ще носят отговорността. Как по този начин си в оставка, пък носиш отговорност? Така не става “, разясни той.
Вежди Рашидов реагира и на рецензиите от страна на ПП-ДБ и техни симпатизанти за връзки сред политически водачи.
„ Тези хора лягат и стават с името на Делян Пеевски и това съединяване непрестанно. Това не са галактически кораби. Това са двама водачи, законно определени от своите гласоподаватели ", добави Рашидов.
Според него ръководството изисква съвестност и отговорност. „ Управлението не е развлечение, каквото се случва в днешния парламент. То е отговорност за ориста на хората “, акцентира Рашидов. Той уточни, че ГЕРБ би трябвало да води диалози „ с рационални, мислещи за нацията хора “.




