Тази вечер мачовете в Шампионска лига предложиха нова порция драма

...

Атлетико наказа Ювентус, Манчестър Сити се измъкна в Германия

Тази вечер мачовете в Шампионска лига предложиха нова порция драма на почитателите си. Изненадващо по-интригуващият дуел бе в Гелзенкирхен, където Манчестър Сити завоюва извънредно мъчно против Шалке с 3:2, откакто игра повече от 20 минути с човек по-малко.
Всичко стартира по проект за отбора на Хосеп Гуардиола, откакто Серхио Агуеро откри в 20` след неточност в отбраната на домакините. Последваха обаче две дузпи за Шалке до края на първата част, които Набил Бенталеб трансформира в попадения и обратът бе налице.
През втората част ситуацията за " жителите " изглеждаше безнадеждно, откакто Николас Отаменди бе изпъден за втори жълт картон. Въпреки това гостите стигнаха не до един, а до два гола посредством Лерой Сане и Рахийм Стърлинг, с цел да запишат триумф на немска земя и да улеснят задачата си преди реванша.
Всичко най-интересно за триумфа на Ман Сити над Шалке четете в SportLive.bg .
Атлетико Мадрид съумя да извоюва значима победа над Ювентус с 2:0 в първия конфликт сред двата отбора от 1/8-финалите на Шампионска лига . Мачът бе изигран на " Уанда Метрополитано ", а домакините справедливо стигнаха до крайния триумф, откакто сътвориха надалеч по-опасни положения от своя противник.
Триумфът за " дюшекчиите " пристигна едвам след 78 минути игра, когато централният бранител Хосе Хименес съумя да се разпише след осъществяване на ъглов удар. Резултатът бе подсилен пет минути по-късно, откакто сътрудникът на Хименес в защита - Диего Годин, се оказа най-съобразителен в наказателното поле и вкара първия си гол в шампионата за сезона.
Повече за триумфа на Атлетико над Юве може да видите в SportLive.bg .
Източник: actualno.com