Танислав Ангелов (категория до 96 кг) завърши на четвърто място

...

Танислав Ангелов четвърти на ЕП по вдигане на тежести

Танислав Ангелов (категория до 96 кг) приключи на четвърто място на европейското състезание по повдигане на тежести за кадети в Рашин, Полша. Българинът сложи персонални върхове на подиума в предградието на Варшава и откри място в топ 6 на Стария континент

16-годишният тежкоатлет от Кнежа стартира сполучливо на 120 кг, по-късно преодоля 125 кг, а в последния си опит в изхвърлянето закова над главата си и 128 кг. Тежестта е персонален връх за обещаващия български щангист, чиито треньор в клуб Мизия е Васил Милашки.

В изтласкването Ангелов първо се оправи със 147 кг, след което изравни персоналното си достижение на подготовка от 155 кг. При финалното си излизане на подиума българинът преодоля и 158 кг, които в действителност в никакъв случай даже не беше тествал. Така той събра дуел от 286 кг.

Бронзовият орден обаче завоюва Ашот Маграян (Армения) - 287 кг (128+159), който изтласка кг повече точно в последния си опит. Реално за оценката се конкурираха шестима души, а в категорията участваха общо 13 тежкоатлети. Титлата безапелационно завоюва Герваси Табагари (Грузия) с 320 кг (139+181), а среброто остана за сънародника му Саба Адамия с 293 кг (130+163).

Другият български представител Диян Янчев се подреди десети при дебюта си на огромен конгрес. Хасковлията събра дуел от 251 кг (113+138). Състезателят на Живко Архондев подвигна и 142 кг, само че опитът му беше отсечен от журито.

Междувременно в категория до 61 кг при 15-годишните Диян Ангелов се класира на шесто място с дуел 201 кг (85 и 116), а Виктор Костадинов остана десети със 180 кг (80 и 100). Победител с 236 кг стана арменецът Серьожа Барсенян.

В същата категория при 17-годишните Станчо Борисов приключи седми с общ общ брой 206 кг (90 и 116), а Захари Венков е девети с 203 кг (88 и 115), първенец с 249 кг стана гъркът Константинос Лампридис.

Седмо място зае Петьо Стефанов в категория до 67 кг при 17-годишните с дуел 232 кг (103 и 129), а златото сграбчи азерът Равин Алмамадов с 284 кг.

По обявата работи: Любомир Тодоров
Източник: bnr.bg