Световният №1 Рафаел Надал започна с драматична победа участието си

...

Непримирим Надал показа характер, спаси 2 мачбола и се пребори с коравия Пуй

Световният №1 Рафаел Надал стартира с трагична победа присъединяване си на шампионата от категорията ATP 500 в Пекин. 31-годишният испанец надви с 4:6, 7:6 (6), 7:5 над французина Люка Пуй в първия кръг, като избави 2 мачбола във втория сет, при 4:6 точки в тайбрека. Пуй излъга в петсетов трилър Надал на US Open 2016 и през днешния ден също бе напълно покрай успеха, само че Рафа за следващ път сподели силата на своя темперамент.

В първия сет Пуй проби в петия гейм, след това поведе с 4:2, а при 5:4 застана на линията за осъществяване на начален удар, с цел да сервира за победа в първата част. С гейм на 15 французинът постави завършек на сета, а във втората част продължи да сервира мощно. Пробиви във втория сет въпреки всичко нямаше, а Пуй стартира по-добре в тайбрека и поведе с 3:1, макар че загуби първата точка. Рафа изравни - 3:3, само че идващите две точки още веднъж бяха извоювани от намиращия се на 23-о място в международната класация французин. При 6:4 Пуй имаше два следващи мачбола, като първият от тях бе при сервис на французина. Надал обаче освен отрази двата мачбола, само че със серия от 4 следващи точки изпрати мача в решителен трети сет. В третата част играта вървеше гейм за гейм без пробиви, само че при 5:5 испанецът проби на нула и по-късно с гейм на 15 постави завършек на присъединяване на Пуй в шампионата след 2 часа и 33 минути борба на корта.

Във втория кръг първенецът от 2005 Надал, който през предходната година преклони глава на 1/4-финалите пред Григор Димитров, ще срещне Карен Хачанов (Русия) или участващия с “уайлд кард” китаец Ди Ву.
Източник: novini.bg