Световният №1 Рафаел Надал изигра най-силния си мач от началото

...

Надал помете Долгополов, изправя се срещу палача на Григор

Световният №1 Рафаел Надал изигра най-силния си мач от началото на тазгодишното издание на US Open. 31-годишният испанец разгроми на 1/8-финалите украинеца Александър Долгополов с 6:2, 6:4, 6:1 за 1 час и 43 минути. Носителят на 15 трофеи от “Големия шлем” и повторен първенец в Ню Йорк не позволи пробив през днешния ден и се оправи елементарно със противника си, записвайки седма победа от девет дуела против украинеца.

С пробиви в третия и седмия гейм Надал взе безапелационно първия сет. Във втората част Долгополов бе по-равностоен на противника си, само че при 4:4 позволи пробив и това се оказа съдбовно. В третата част Надал поведе с 4:0 и даде единствено гейм на безпомощния си съперник.

На 1/4-финалите Надал ще се изправи за първи път в кариерата си против 19-годишния руснак Андрей Рубльов, който във втория кръг шокира нашия Григор Димитров. Днес Рубльов отстрани и поставения под №9 белгиец Давид Гофен след 7:5, 7:6 (5), 6:3.
Източник: novini.bg