Световният номер 19 Григор Димитров започна със загуба участието си

...

Димитров загуби от Чорич на старта в Задар

Световният номер 19 Григор Димитров стартира със загуба присъединяване си в демонстративния шампионат в Задар, който е част от сериите " Адриа Тур ". Българинът отстъпи в два сета на представителя на домакините Борна Чорич - 1:4, 1:4 за едвам 36 минути.

Бившият №3 стартира завоюва първия си сервис гейм, само че по-късно се разколеба и разреши на представителя на домакините да вземе идващите четири гейма, а с това и триумфа в първия сет.

Чорич сподели многообразие от удари, до момента в който Гришо допускаше неточности.
Снимка: Reuters
Във втората част Чорич осъществя значим пробив в четвъртия гейм и поведе с 3:1, а по-късно незабавно затвори и мача в своя изгода.

23-годишният Чорич и Димитров в никакъв случай не са се срещали в формален мач под егидата на ATP.

В 20 ч. довечера Гришо още веднъж ще излезе на корта в дуел против сърбина Педжа Кръстин. Междувременно 33-ият в света хърватин ще спори с Новак Джокович.

Надпреварата в Задар е втората спирка за тенисистите от благотворителната надпреда " Адриа Тур ", проведена от Джокович. Миналата седмица началото бе обещано в сръбската столица Белград.
Източник: btvnovinite.bg